Dołącz do nas na Facebooku

Ogólnopolski Program Promocyjny "Doceń polskie"

Sękacz wytwarzany w Dubeninkach i Kolbudach zdobył prestiżowy certyfikat Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego "Doceń polskie", otrzymał także tytuł TOP PRODUKT. Wyróżnienie to jednoznacznie określa polskie pochodzenie żywności, potwierdza jednocześnie wysoką jakość nagrodzonego produktu. Godło "Doceń polskie" jest nadawane przez ekspertów, na podstawie oceny wyrobu. Honorowym patronem programu jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  

 

  Sękacz został doceniony przez ekspertów

 

Ogólnopolski Program Promocyjny "Doceń polskie" jest realizowany od 2011 roku. Jego celem jest promowanie artykułów spożywczych najwyższej jakości oraz ich wytwórców. W przedsięwzięciu mogą uczestniczyć producenci, których wyroby posiadają tzw. polski akcent wyrażający związek żywności z naszym krajem.
Produkty spożywcze spełniające to kryterium są oceniane podczas specjalnych audytów organizowanych cztery razy w roku. Przeprowadzona ostatnio, dwunasta z kolei, certyfikacja żywności odbyła się 30 kwietnia w Krakowie.

 

Tego dnia pięcioosobowa Loża Ekspertów oceniła wszystkie zgłoszone wyroby i wyróżniła te z nich, które cechują się doskonałym smakiem, odpowiednim wyglądem oraz ceną adekwatną do jakości. Każdy ekspert za poszczególny aspekt (smak, wygląd i stosunek jakości produktu do ceny) przyznaje punkty w skali 1-10.
Certyfikat programu otrzymują wyłącznie te artykuły żywnościowe, które zdobędą od Loży Ekspertów wysokie noty.
Wyroby z maksymalną liczba punktów otrzymują także tytuł TOP PRODUKT.

 

W gronie uhonorowanych producentów znalazła się firma Manufaktura Mojej Mamy, której siedziba znajduje się w miejscowości Dubeninki i jej oddział w Kolbudach ( woj. Pomorskie) . Sękacz tego producenta otrzymał certyfikat "Doceń polskie", eksperci przyznali mu także tytuł TOP PRODUKT.

 

- Nasz sękacz to rodzinna receptura. Jego wytwór to czyste rękodzieło. Produkowany jest tylko z naturalnych surowców pochodzenia polskiego: 100% jaj używanych w produkcji, pochodzi z ekologicznych gospodarstw od kur z wolnego wybiegu – tak nagrodzony wyrób opisuje właściciel Manufaktury Mojej Mamy, Dawid Gryniewicz.

 


O randze godła promocyjnego ''Doceń polskie" świadczy nie tylko fakt, iż patronat honorowy nad programem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Ogromne znaczenie ma fakt, iż certyfikaty przyznawane są na podstawie oceny żywności dokonywanej przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży spożywczej.
Przewodniczącym pięcioosobowej Loży Ekspertów jest Mirek Drewniak, mistrz kuchni, współzałożyciel i członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni.
W Loży zasiada również przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Godło "Doceń polskie" jednoznacznie potwierdza, że nagrodzony nim produkt został wyprodukowany w Polsce, z rodzimych składników lub na podstawie tradycyjnej receptury.
Jednak przede wszystkim, to najlepsza rekomendacja dla konsumentów szukających sprawdzonej żywności najwyższej jakości - wskazówka, że wyrób z certyfikatem został pozytywnie oceniony przez niezależnych specjalistów. 

 

Strona używa cookiesRozumiem
  •  logo-poziome

    tel. 501-168-223

    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

    Przepisz kod z obrazka*

Pytania, sugestie